pocieszyć po rozwodzie

Rozstanie zawsze jest bolesne. Zwykle ludzie angażują się w związki mniej lub bardziej, ale jednak poświęcają siebie dla stworzenia dwuosobowego związku na dobre i złe. Jeszcze przed chwilą szukaliście fotografa na ślub, a teraz nagle  musicie zacząć budować dwa różne życia – osobno. Niestety, często znajomości kończą się, a wtedy ktoś cierpi.
O ile osoba, która zdradza lub czuje się kiepsko w relacji, chce się uwolnić, o tyle osoba zaangażowana w związek bez końca nie potrafi wyobrazić sobie jego zakończenia. Kiedy ono nadchodzi, każdy oczekuje na pocieszenie.

Kogo pocieszamy?

  1. Przyjaciół, którzy rozstali się z partnerem lub partnerką.
  2. Osobę, z którą się rozstajemy z naszego powodu.

Jeśli chcemy powiedzieć coś miłego komuś, komu oświadczamy koniec związku, możemy zrobić ogromny błąd. Wiele osób decyduje się na przyjaźń i już wkrótce po rozstaniu próbuje budować relację koleżeńską z byłym partnerem lub współmałżonkiem. Nie jest to proste, a nawet niemożliwe w momencie, gdy druga osoba nadal cos czuje i nie chciała kończyć związku. Poprzez ciągłe spotkania i obecność w jej życiu możemy dawać złudną nadzieję, że do siebie wrócimy. Na ponowna relację lepiej trochę poczekać i ochłonąć, zanim powiemy coś, czego możemy pożałować.

Co powiedzieć przyjaciółce?

Chęć wyżalenia się bliskiej osobie po rozstaniu jest naturalna. Szukamy wsparcia. Czy lepsze jest wtedy milczenie i wspólne spędzanie czasu, czy też gadanie tego, co nam tylko przyjdzie do głowy? Opowiadanie przyjaciółce, że chłopak może wrócić, zrozumieć swój błąd to raczej kiepskie rozwiązanie. Typowym tekstem jest też twierdzenie, że były chłopak po prostu nie zasługiwał na naszą przyjaciółkę. Możemy dać jej wtedy do zrozumienia, że spędzony z nim czas powinna uznać za zmarnowany i jeszcze gorzej się załamać. Niezbyt mądrym pomysłem jest też wychwalania życia singla oraz opowiadanie, za jakiego beznadziejnego faceta od zawsze mieliśmy tego chłopaka. Przy rozstaniu każdy musi się wypłakać, ponieważ powoduje ono pustkę w życiu porzuconej osoby. Dopiero po wysłuchaniu żali możemy zmotywować przyjaciółkę do działania, bo przecież życie toczy się dalej i nie warto go przepłakać.

Miły prezent – niespodzianka

Możesz też zrobić prezent niespodziankę. Może to być sesja zdjęciowa, a może kupon do SPA? Znając przyjaciółkę wiesz najlepiej co może jej się spodobać