co robić ze sobą po rozstaniu?

Życie potrafi zaskakiwać choć nie zawsze pozytywnie i niestety zaczem zaskakuje rozstaniem z osobą, która miała być tą jedyną. Czasami poznając kogoś wydaje Ci się, że to ten jedyny, druga połówka jabłka. Ale cóż, nie zawsze tak jest. Rozstania bywają trudne i czasami bywa tak, że choć mieliście problemy, to jednak nie sądziłaś, że dojdzie do rozstania, ale są też sytuacje, że nie spodziewałaś się tego, a ten jedyny odszedł do innej. Co ze sobą zrobić po rozstaniu?

Daj sobie czas

Uporanie się z rozstaniem nie jest procesem krótkim czy łatwym i niestety musisz liczyć się z tym, że wylejesz „morze” łez. Na pewno nie możesz tłamsić uczuć, bo czym prędzej przepracujesz tą sytuację, tym lepiej. Potrzebny Ci będzie czas i tutaj mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest ta, że to mija, a zła jest taka, że czasem pogodzenie się z rozstaniem trwa rok. Będzie wiec ciężko. Na szczęście w końcu wyjdzie słońce zza chmur.

Chwila na przemyślenia

Na pewno nie możesz rzucić się w kolejny związek i liczyć na to, że kolejny mężczyzna pomoże Ci zapomnieć o miłości Twojego życia. Zacznij jednak od przemyśleń. Zwyczajnie usiądź, wypłacz się, włączyć nastrojową muzykę i umów się z przyjaciółkami. Rozmowa dużo Ci pomoże. Nie zaszkodzi też dużo czekolady i duża dawka lodów. Natomiast alkohol jest złym doradcą, bo wtedy możesz chcieć za wszelką cenę napisać do byłego, a to Ci nie pomoże, podobnie jak kac następnego dnia. Gdy już porozmawiasz, czas wziąć się na siebie. Choć pewnie będziesz nadal przechodzić fazy rozstania nie oznacza to wcale, że masz siedzieć tylko w pokoju i oglądać Wasze wspólne zdjęcia. Możesz natomiast je spalić, potargać czy wyrzucić. Nie ma sensu zostawiania też pamiątek, bo będą ci tylko i wyłącznie przypominać o byłym partnerze. Na pewno pewne zajęcia Ci pomogą, czyli czas na wyjście z domu, czas na zabawę. Weź zimny prysznic, zmień dresy na fajną sukienkę, ułóż fryzurę i idź się bawić. Możesz wspólnie z przyjaciółkami wybrać się na tańce czy też do kina na jakąś komedię, potem czas na ploteczki. Pewnie jak wrócisz do domu znowu pojawi się tęsknota, ale ona minie.

Gruntownie zmień swój image!

Zafunduj sobie sesję zdjęciową. Profesjonalną, taką z bardzo dobrym fotografem.
Pomyśl o sesji aktu, to pozwoli Ci zaszaleć, przekroczyć własne granice i zyskać mocne doświadczenie, który pozwoli smutkom odejść w cień.

Na rozłąkę świetna jest sesja metamorfoza. Tu na Twoją korzyść zadziała perfekcyjny makijaż, doskonale ułożona fryzura, piękne zdjęćia (doświadczeni fotografowie potrafią robić cuda) i malusienieńka odrobinka retuszu.

Postaw na ruch

Przydają się też endorfiny, czyli hormony szczęścia. W końcu nie możesz tylko objadać się lodami i czekoladą. Zatem każdego ranka warto wyjść na jogging. Dzięki wysiłkowi poczujesz się szczęśliwsza. Możesz też ćwiczyć na siłowni, jeździć na rowerze czy rolkach. Ważne, abyś nie siedziała tylko w domu, lecz była aktywna, bo ruch działa pozytywnie nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne i pozwala nieco zapomnieć. Oczywiście nadal będzie Ci się zdarzać, że rozkleisz się i będziesz uważać, że rozstanie jest tylko Twoją winą, ale wiedz, że to się skończy. W końcu prawda jest taka, że jeżeli bylibyście szczęśliwi, to nie doszłoby do rozstania. Nie możesz także ciągle analizować byłego już związku. Potraktuj go jako kolejny etap i czas przejść do następnego.

Wyjedź gdzieś

Nic tak dobrze nie robi, jak zmiana otoczenia. A to oznacza, że warto wyjechać na jakąś wycieczkę wspólnie z przyjaciółkami. Bawcie się, miło spędzajcie czas i twórzcie nowe wspomnienia. Jeżeli masz ochotę na flirt, to nie żałuj sobie, jednak pamiętaj, że nie jest to dobry czas na nowy związek. Należy więc ten czas poświęcić tylko sobie i tylko swoim znajomym. Zwiedzajcie, chodźcie po restauracjach, poznawajcie inne jedzenie, a wieczorem idźcie się bawić. Oczywiście najlepiej jeżeli wyjedziesz na wycieczkę w takie miejsce, które nie kojarzy Ci się właśnie z nim. Nie należy więc wybierać lokalizacji, gdzie razem byliście czy takich, do których wspólnie chcieliście pojechać. Tydzień czy dwa zapomnienia jest jak najbardziej wskazane.

Rozstanie powinno być całkowitym zakończeniem związku, w końcu nie po to się mówi, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Nie możesz więc ciągle rozpamiętywać i po czasie największej tęsknoty zamiast próbować odzyskać tego mężczyznę. Zrób coś miłego dla siebie i spełnij swoje marzenia. Flirt jest wskazany, natomiast pakowanie się w nowy związek tak od razu już nie.