adios (16) Zdarza się, że jesteśmy z związku, ale mamy wątpliwości, czy partner nadal nas kocha. Jego zachowanie może świadczyć o problemach w pracy, ale może być też oznaką, że w naszym związku pojawił się ktoś trzeci i nasz partner przestał żywić do nas uczucia. Jak poznać, że żona czy mąż już nas nie kocha? Czy istnieją zachowania, które powinny wzbudzać nasze podejrzenia?

Obserwuj jego zachowanie

Jeśli w naszej łazience nagle przybywa męskich kosmetyków, a w szafce zmniejsza się ilość miejsca na perfumy, oznacza to, że nasz współmałżonek zaczął o siebie nadmiernie dbać. Może być to sygnałem, że z kimś się spotyka, jeśli te perfumy i kosmetyki nie zostały kupione w celu przygotowania się na nasze wspólne wyjścia do kina czy restauracji. Nasze podejrzenia może wzbudzić też nagłe zainteresowanie się i aktywne uprawianie sportu, ciągłe wychodzenie z domu do kolegi, którego nigdy nie poznaliśmy lub nagła dbałość o wizerunek na przykłąd przez kupowanie nowych ciuchów czy robienie sobie profesjonalnych zdjęć. Tym, co budzi wątpliwości wielu osób, jest nagły spadek zainteresowania seksem. Może to wynikać z tego, że nasz partner spełnia się seksualnie przy kochance lub kochanku, a w domu unika zbliżenia.

Nagłe zmiany

adios (15)

Jeśli odbieramy telefon po raz kolejny, a w słuchawce słychać sygnał, może to oznaczać, że była to próba kontaktu z naszym współmałżonkiem. Jeśli partner nas już nie kocha, odbiera telefon ściszonym głosem lub wychodzi w tym celu na balkon. Dostaje mnóstwo smsów, które czyta poza zasięgiem naszego wzroku, a po odebraniu informacji nagle wychodzi z domu. Oznaką tego, że partner nas już nie kocha i rozpoczyna nowy związek, są też ciągłe wyrzuty i robienie awantury z byle powodu. Jeśli wypomina, że źle wychowujemy dziecko, kiepsko gotujemy czy nie potrafimy o siebie zadbać, może dążyć tym samym do rozpadu związku. Niejednokrotnie jest też tak, że partner zacznie nas posądzać o zdradę, aby niejako odsunąć od siebie poczucie winy. Oznaką zaniku uczucia mogą być też służbowe wyjazdy, brak dostępności telefonu partnera oraz jego mentalna nieobecność w domu. Wszelkie wątpliwości warto wyjaśnić w szczerej rozmowie.