jak pocieszyć po rozstaniu

Życie nie zawsze układa się tak, jak tego się oczekuje. Będąc w związku, większość z nas uważa, że jest to relacja na całe życie i przysłowiowe słowa: „nie opuszczę cię aż do śmierci” mają dużą wagę. Ale jak wiecie, nie zawsze tak jest. Jednak czasami po rozstaniu pojawia się żal. Co więc zrobić, gdy zaczyna się żałować zakończenia związku.

Żal po rozstaniu jest naturalny

Żal po rozstaniu jest zupełnie naturalną rzeczą. Na początku możesz poczuć dużą ulgę, ale następnie pojawi się duża tęsknota i żal. Jak na pecha będziesz pamiętała tylko i wyłącznie najlepsze Wasze chwile, czyli tylko to, gdy było miło. Natomiast zupełnie zapomnisz o tym, co doprowadziło do Waszego rozstania. Ba! Może pojawić się nawet myśl, że popełniłaś błąd z tą osobą, a owy powód wcale nie był dobrym powodem. Niestety w takie sytuacji pamięć będzie płatać figle. A jakby tego było mało, pojawią się jeszcze wspomnienia. Każda rzecz, gadżet, drobiazg będzie Ci się kojarzyć właśnie z nim. Próba powrotu do byłego jest najgorszym, co możesz zrobić. Ale musisz też wiedzieć, że żal po rozstaniu jest w pełni naturalny i trzeba go przepracować.

Tęsknota za byłym nie trwa wiecznie

Często się mówi, że rozstanie trzeba przepracować i potraktować jak żałobę. Oznacza to, że nie należy od razu rzucać się w wir przygód, bo niestety nic one nie pomogą, a załamanie przyjdzie w najmniej odpowiednim momencie. Warto więc dać sobie nieco czasu. Powinno ucieszyć Cię to, że tęsknota za partnerem nie trwa wiecznie, ale gorszą wiadomością jest to, że przez rok możesz cierpieć. Tak naprawdę musisz przejść przez wszystkie etapy żałoby i dopiero to przyniesie Ci ukojenie bólu. Musisz sobie dać ten czas i na początku nieco sobie pofolgować, czyli romantyczne filmy, dołująca muzyka, ale i dużo czekolady może Ci pomóc. Nie unikaj też spotkań z przyjaciółmi.

Etapy rozstania

W przypadku rozstania jest jak w przypadku żałoby, czyli musisz przejść przez wszystko, aby zaakceptować ową sytuację i wreszcie odzyskać swoje życie. Nie będziemy Cię oszukiwać, że jest to łatwe, proste i przyjemne. W przypadku pierwszej fazy możesz poczuć wyparcie, ale po chwilowej uldze będziesz pewnie sądzić, że już niedługo wszystko wróci do normy, a partner wróci. Gdy zauważysz, że nic z tego, to przyjdzie faza gniewu i to bardzo dużego gniewu. Zaczniesz obwiniać siebie, jego, ale i cały świat. Wszyscy są winni Waszego rozstania. Do tego będziesz uważała, że było ono błędem, a Ty nie możesz bez tego mężczyzny żyć. Na tym etapie też może pojawić się chęć zemsty na byłym poprzez poderwanie jego kolegi. Absolutnie nie należy jej ulegać. To także przeminie. Niestety kolejna faza będzie znowu trudna. Czas na fazę targowania się, podczas której będziesz zaprzeczać wadom byłego partnera, potem zaczniesz uważać, że był on idealny, a do rozstania doszło tylko przez Ciebie, bo jesteś nieatrakcyjna, zła i głupia. Pewnie przyjdzie Ci też myśl, że jeżeli się zmienisz, to wszystko będzie znowu dobrze i wrócicie do siebie. Zatem, aby nie odczuwać bólu zaczniesz przesadnie o siebie dbać, ale może dojść też odchudzanie się, a gdy to Ci nie pomoże, to czas na kolejny etap. Jest to etap depresyjny, podczas którego będziesz znowu cierpieć i męczyć się niestety psychicznie i fizycznie. Pojawi się brak apetytu, albo kompulsywne objadanie się. Jednak skoro wiesz, co może Cię czekać, to powinnaś też wiedzieć, że zaraz po tym etapie nadejdzie akceptacja i wtedy wszystko się zacznie układać.

Nie siedź w domu

Daj sobie kilka dni na popłakanie, posłuchanie smutnej muzyki czy też oglądanie wspólnych zdjęć. A następnie zacznij walczyć o…siebie. Jeżeli decyzja o rozstaniu była przemyślana, to się jej trzymaj. Po kilku dniach wyjdź do ludzi, czyli spotkaj się z przyjaciółmi. Gdy wszystko Ci się kojarzy właśnie z nim, wyjedź na kilka dni, by zapomnieć. Zorganizuj z przyjaciółkami wycieczkę pełną atrakcji. Wieczorem możecie szczerze porozmawiać i nie bój się prosić o pomoc, bo gdy sobie nie radzisz, powiedź to. A może zrób sobie idealny makijaż? Makijaż wieczorowy albo do sesji zdjęciowej? To pozwoli Ci spojrzeć na siebie w innm świetle. Zobaczyć siebie trochę inną osobę.

Poznaj tajemnice makijażu na be-beauty.com.pl

W burzy wychodzi słońce i po rozstaniu znowu będziesz szczęśliwa. Pamiętaj, że żałowanie rozstania jest naturalne, ale nie oznacza to, że masz wrócić do byłego.