jak się rozstać z klasą?

Rozstania są różne. Jedne ciche i intymne, inne burzliwe i na pokaz. Jak rozstać się tak, aby nie zrobić krzywdy sobie i byłemu partnerowi? Odrębnym tematem są rozwody wynikające z faktu istnienia przemocy domowej. Tutaj nie zastanawiamy się nad tym, jak odejść z klasą, ponieważ jedna strona już tej klasy nie posiada. W takich przypadkach odchodzimy szybko. Jeśli jednak chcemy rozstać się z partnerem lub rozwieść bez zbędnych przedstawień, możemy to zrobić. Przed podjęciem decyzji musimy przemyśleć wszelkie argumenty za oraz przeciw związkowi, w którym żyjemy. Jeśli wybaczyliśmy zdradę i wierzymy, że się ona nie powtórzy, decyzja o budowaniu relacji na nowo należy do nas.

Jak to powiedzieć?

Fatalnym pomysłem na zakończenie związku jest wysłanie smsa lub zostawienie kartki z informacją na stoliku. Wyprowadzanie się i informowanie byłego partnera za pośrednictwem osób trzecich też wygląda kiepsko. Jeśli chcemy porozmawiać o rozstaniu, wybierzmy się w miejsce, które nie przypomina nam wspólnych chwil i ta przeprowadźmy rozmowę.

Pozwól ochłonąć emocjom

W gniewie czy żalu nie zrobimy niczego pożytecznego. W dodatku wielu słów lub czynów możemy później żałować. Jeśli już podjęliśmy decyzję o rozstaniu, warto dać sobie czas na przemyślenia i bez nadmiernych emocji przystąpić do podziału majątku, omówienia opieki nad dziećmi czy zdecydowania, kto zostanie we wspólnym mieszkaniu. Jeśli jesteśmy małżeństwem, istnieje wiele kwestii, jakie będziemy musieli omówić i załatwić, aby każde z nas mogło po rozwodzie zacząć nowe życie. Nie rzucajmy talerzami i nie wyciągajmy brudów z przeszłości. Jeśli któreś z nas zdecydowało, że ten związek nie ma szans, w pojedynkę go nie zbudujemy i nie warto zatrzymywać partnera groźbami lub robieniem z siebie ofiary.

pewność siebie po rozstaniu

Szacunek przede wszystkim

Jeśli partner nas zdradzał i dlatego postanowiliśmy zakończyć związek, nie warto obnosić się z tym wszędzie i opowiadać o tym znajomym. Zanim między nami się popsuło, byliśmy parą, która się kochała i budowała wspólne życie. Nie warto wyciągać publicznie sytuacji sprzed lat, obgadywać byłego partnera wśród znajomych lub specjalnie robić mu na złość, rozpuszczając przeróżne informacje w firmie lub rodzinie.

Zapisz się na lekcje medytacji, idź do dobrego fryzjera, zafunduj sobie profesjonalne zdjęcia – po prostu zadbaj o siebie – a to szybko zaprocentuje.