Rozstania zwykle bywają przykre, chyba że chcieliśmy od dawna uwolnić się od partnera lub rozpoczęliśmy już nową relację. Jeśli zostaliśmy zaskoczeni informacją, że nasz partner chce zakończyć związek, niejednokrotnie nie potrafimy sobie z tym poradzić.

radzenie sobie z rozstaiemWiele osób zapisuje się na specjalistyczne terapie, podczas których ekspert pomaga im pozbyć się żalu i pokonać pustkę, jaka powstała po rozwodzie czy zerwaniu zaręczyn. Istnieją sposoby na to, aby nie dać się ponuremu nastrojowi i szybciej poradzić sobie z zaistniałą sytuacją.

Hobby pomoże się uśmiechać

Wiele osób poświęca się całkowicie małżeństwu lub związkowi partnerskiemu, zapominając przy tym o swoich potrzebach i odkładając w czasie realizację swoich osobistych planów. Po rozstaniu uświadamiamy sobie, że nie zdążyliśmy jeszcze zrobić wszystkiego, czego chcieliśmy spróbować. Postawienie na swój rozwój oraz realizowanie swoich zainteresowań pozwala umilić sobie sam fakt rozstania i zamienić go w początek naszego nowego życia, w którym stawiamy przede wszystkim na siebie. Istnieje wiele możliwości. Otwierane są uniwersytety trzeciego wieku, gdzie osoby posiadające sporo wiosen na koncie mogą zdobywać nowe umiejętności, wiedzę oraz znajomych. Organizowane są spotkania dla singli, podczas których zyskamy ciekawe znajomości i rozpoczniemy nowy rozdział. Jeśli marzyliśmy o zapisaniu się na kurs jazdy na nartach czy nurkowania, teraz jest odpowiedni moment, aby to zrobić i cieszyć się życiem, w którym to nasze potrzeby są ważne.

A może przyszedł czas, by zafundować dla siebie jakaś przyjemność, na przykłąd wymarzoną sesję zdjęciową (dla przykładu oferta firmy oferująca sesje zdjęciowe w Warszawie)

Impreza poprawi humor

Ciekawym sposobem na poradzenie sobie z rozwodem jest zorganizowanie z tej okazji imprezy. Podczas zaplanowanych przyjęć pali się akt małżeństwa, wykonuje sesje zdjęciowe z przyjaciółmi i bawi się do rana przy dobrej muzyce. Na rynku funkcjonują firmy, które zorganizują nam takie przyjęcie od podstaw. To znakomity sposób na rozładowanie emocji i rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. O ile przyjęcie weselne to początek nowej drogi, o tyle przyjęcie rozwodowe również zapewnia nam nowy start.