umilanie sobie rozstania

Rozstania zwykle bywają przykre, chyba że chcieliśmy od dawna uwolnić się od partnera lub rozpoczęliśmy już nową relację. Jeśli zostaliśmy zaskoczeni informacją, że nasz partner chce zakończyć związek, niejednokrotnie nie potrafimy sobie z tym poradzić.

Wiele osób zapisuje się na specjalistyczne terapie, podczas których ekspert pomaga im pozbyć się żalu i pokonać pustkę, jaka powstała po rozwodzie czy zerwaniu zaręczyn. Istnieją sposoby na to, aby nie dać się ponuremu nastrojowi i szybciej poradzić sobie z zaistniałą sytuacją.

radzenie sobie z rozstaiem

Hobby pomoże się uśmiechać

Wiele osób poświęca się całkowicie małżeństwu lub związkowi partnerskiemu, zapominając przy tym o swoich potrzebach i odkładając w czasie realizację swoich osobistych planów. Po rozstaniu uświadamiamy sobie, że nie zdążyliśmy jeszcze zrobić wszystkiego, czego chcieliśmy spróbować. Postawienie na swój rozwój oraz realizowanie swoich zainteresowań pozwala umilić sobie sam fakt rozstania i zamienić go w początek naszego nowego życia, w którym stawiamy przede wszystkim na siebie. Istnieje wiele możliwości. Otwierane są uniwersytety trzeciego wieku, gdzie osoby posiadające sporo wiosen na koncie mogą zdobywać nowe umiejętności, wiedzę oraz znajomych. Organizowane są spotkania dla singli, podczas których zyskamy ciekawe znajomości i rozpoczniemy nowy rozdział. Jeśli marzyliśmy o zapisaniu się na kurs jazdy na nartach czy nurkowania, teraz jest odpowiedni moment, aby to zrobić i cieszyć się życiem, w którym to nasze potrzeby są ważne.

A może przyszedł czas, by zafundować dla siebie jakaś przyjemność, na przykłąd wymarzoną sesję zdjęciową (dla przykładu oferta firmy oferująca sesje zdjęciowe w Warszawie)

Impreza poprawi humor

Ciekawym sposobem na poradzenie sobie z rozwodem jest zorganizowanie z tej okazji imprezy. Podczas zaplanowanych przyjęć pali się akt małżeństwa, wykonuje sesje zdjęciowe z przyjaciółmi i bawi się do rana przy dobrej muzyce. Na rynku funkcjonują firmy, które zorganizują nam takie przyjęcie od podstaw. To znakomity sposób na rozładowanie emocji i rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. O ile przyjęcie weselne to początek nowej drogi, o tyle przyjęcie rozwodowe również zapewnia nam nowy start.

5 pomysłów na umilenie sobie rozstania

Rozstanie to zawsze trudny czas, ale istnieją sposoby, aby umilić sobie ten okres i pomóc w przejściu przez niego. Oto pięć pomysłów, które mogą pomóc:

  1. Zajęcie się nowym hobby lub wznowienie starego: Skupienie się na czymś nowym może pomóc odwrócić myśli od bólu rozstania. Może to być nauka gry na instrumencie, malowanie, gotowanie, joga, fotografia czy cokolwiek innego, co sprawia radość i pozwala na kreatywne wyrażenie siebie.
  2. Spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną: Otaczanie się bliskimi osobami, które Cię wspierają, może być niezwykle pomocne. Przyjaciele i rodzina mogą nie tylko zapewnić wsparcie emocjonalne, ale także pomóc Ci zająć myśli i czas, oferując towarzystwo i rozrywkę.
  3. Podróżowanie: Zmiana otoczenia może być świetnym sposobem na odświeżenie perspektywy i odcięcie się od codziennych przypomnień o związku. Nie musi to być długa lub droga podróż – nawet krótki wypad za miasto może przynieść ulgę.
  4. Ćwiczenia fizyczne i dbanie o zdrowie: Aktywność fizyczna jest nie tylko dobra dla ciała, ale także dla umysłu. Ćwiczenia mogą pomóc w redukcji stresu i poprawie nastroju dzięki wydzielaniu endorfin, często nazywanych „hormonami szczęścia”.
  5. Prowadzenie dziennika lub pisanie: Wyrażanie swoich uczuć i myśli na papierze może być terapeutyczne. Pisanie o swoich doświadczeniach, uczuciach i nadziejach na przyszłość może pomóc w przetworzeniu emocji i zrozumieniu siebie.

Pamiętaj, że każdy radzi sobie z rozstaniem inaczej i ważne jest, aby znaleźć to, co najlepiej działa dla Ciebie. Ważne jest, aby dać sobie czas na żałobę i nie spieszyć się z procesem leczenia. Każdy krok, nawet mały, w kierunku dbania o siebie i swoje szczęście, jest ważny.